ВПЕРШЕ В ХАРКОВІ! МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «АМПЛУА»!

Міжнародний фестиваль драматургії та витончених мистецтв «АМПЛУА», який всьоме об’єднує драматургів з усього світу з українськими режисерами, вперше завітає до Харкова! Приймає Фестиваль Будинок актора, за підтримки Голови Правління Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Ігоря Арнаутова.
Унікальний за своїм форматом мандрівний Фестиваль, розпочавшись у 2013-му в м. Запоріжжя, за сім років побував також у Києві, Коломиї, Баришівці, Березані, Одесі та Івано-Франківську. За цей період професійними режисерами поставлено більше 100 сценічних втілень за п’єсами сучасних драматургів. 10 творів взято до репертуарів театрів України.
В цьому році найактивнішими глядачами виявилися коломияни. Зробивши акцент на дитячій драматургії, офіційний представник у м. Коломия театр «Соломія» зібрав близько 2000 юних глядачів, які протягом двох днів дивилися чудові вистави та відвідували цікаві майстер-класи. Завітала туди й авторка легендарних героїв Капітошки та Петрика П’яточкина Наталія Гузєєва, а також гості з Польщі показали виставу на актуальну для України тему заробітчан.
А ось найкращим автором-дебютантом визнано Ігора Віннникова з м. Харків. Він став переможцем Фестивалю в номінації «Крутий дебют». Тому його п’єсу «Пункт 31.6» буде надруковано у відомому літературному журналі «Радуга». Крім того, 16 листопада о 13.00 нею розпочнеться харківський день Фестивалю в Будинку актора.
Крім цієї драми, перші глядачі Фестивалю «АМПЛУА» у м. Харків побачать музичну комедію з елементами детективу «Афера з приданим» та загадкову, філософську п’єсу «Ліхтар для сонця», яку вже оцінили професійні режисери в різних регіонах нашої країни. Ось така програма для шанувальників різних жанрів підготовлена цього разу організаторами-киянами та професійними режисерами з Харкова.
Ескізні вистави за цими творами – не єдине задоволення, яке очікує на харків’ян. Адже, за форматом Фестивалю, після кожного перегляду відбуваються творчі цікаві зустрічі з авторами та бурхливі обговорення творів глядачами та театральними фахівцями.

Завдяки високому рівню організації та соціальній значимості, Фестиваль отримав європейську відзнаку якості ― EFFE Label від Європейської фестивальної асоціації.

«У 2019 р. на VII-му Фестивалі в Києві представлятимуть втричі більше творів, ніж минулого року. А найбільше нас вразили дебютанти, які вперше в житті написали драматургічний твір для театральної сцени і надіслали його на суд професіоналів і глядачів. Тексти виявилися настільки гідними, що ми навіть заснували спеціальну номінацію «Крутий дебют». П’єсу переможця номінації буде надруковано у літературному журналі «Радуга», ― відзначає засновниця й Арт-директорка Фестивалю Тетяна Щастіна.

Програму Фестивалю можна знайти на офіційному сайті організаторів:
http://www.atamplua.com.ua/i…/179-programma-amplua-2019.html

www.atamplua.com.ua, а також у ФБ: https://www.facebook.com/atamplua


Для довідки.
Розпочавшись у 2013 р. у м. Запоріжжя, фестиваль щороку поширює свою географію. Так, за сім років фестивальні події вже об’єднали митців Запоріжжя, Києва, Рівного, Івано-Франківська, Баришівки, Березані, Одеси й Коломиї.
Унікальним є формат Фестивалю. П’єси, що потрапили до Long list Фестивалю, мають можливість бути відібраними професійними режисерами та втіленими в рамках Фестивалю у будь-якому театрі України протягом року, тобто до наступного Фестивалю. Таким чином, до Фестивалю можуть приєднатися всі театри у зручний для них час. До кожного міста, що обирає п’єси, завітають автори на обговорення своїх творів та знайомство з театрами і режисерами протягом творчих зустрічей. Після чого вистави за представленими п’єсами цілком ймовірно можуть потрапити до репертуарів театрів.

Кілька сотен драматургічних творів з різних країн світу було надіслано на Фестиваль за сім років. За п’єсами, обраними професійними режисерами, було створено близько 100 сценічних втілень. Деякі взято до репертуарів українських театрів.

У Фестивалі беруть участь як академічні театри, так і незалежні театри і режисери. Серед найактивніших театрів: коломийський театр «Соломія», Народний аматорський драматичний театр ім. В. Симчича, Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В. Магара, Запорізький Муніципальний театр “Vie”, Запорізький обласний театр юного глядача, київський театр «Театральна лабораторія». Також студенти Кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету постійно беруть участь у ескізних виставах за п’єсами лауреатів Фестивалю.

Серед авторів-конкурсантів поряд з молодими є й сучасні драматурги, чиї твори визнані в Україні та за кордоном, члени Національної Спілки письменників України, лауреати “Коронації слова”, «Корнійчуковської премії» та інших престижних літературних відзнак.

Головними цілями Фестивалю драматургії та витончених мистецтв «АМПЛУА» є: налагодження культурного діалогу між драматургами і режисерами, популяризація рідкісних витворів мистецтва, сприяння відкриттю нових талантів у кожному пересічному українці, надання підтримки в просуванні талановитих творців, гармонізація особистості та виховання смаку, завдяки якому людина здатна сприймати й оцінювати красу й плоди будь-якої творчості.

Фестиваль проводиться за підтримки Національної спілки театральних діячів України, відділу культури Київської обласної державної адміністрації.

Засновник і головний організатор — Продюсерський центр «АМПЛУА».
Організатори у містах: у м. Коломия ― театр «Соломія», у м. Київ ― театр «Темний софіт».
Засновниця й Арт-директорка Фестивалю — Тетяна Щастіна (актриса, продюсерка, авторка оповідань, п’єс, дитячої літератури, член НСТДУ).

+38-050-595-40-22, atamplua@gmail.com.
www.atamplua.com.ua

Нет описания фото.
Нет описания фото.