Виставі “Мина Мазайло” – 30 років!

Виставі за п’єсою Миколи Куліша “Мина Мазайло”, що йде на сцені Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, виповнилося 30 років! Прем’єра відбулася 25 березня 1989 року. Комедія „Мина Мазайло” – літературна пародія на урядову директиву 20-х років минулого століття про негайну масову українізацію населення республіки. Микола Куліш розвінчує міщанство та шовінізм усіх мастей. П’єса не втратила своєї актуальності і тому йде на сцені театру як комедія – «бойовик».

Не з пустими руками завітав на ювілей березільців 26 березня 2019 року голова Правління Харківського міжобласного відділення НСТДУ, директор Будинку актора ім. Леся Сердюка, заслужений артист України Ігор Арнаутов. Грамотами ХМВ НСТДУ за неперевершене створення образу і бездоганне виконання ролей були відзначені актори – перші виконавці ролей у виставі:

Рина, потім Баронова-Козино – Олена Приступ (артист вищої категорії)

Уля – Тетяна Турка (артист вищої категорії)

Мотрона Розторгуєва – заслужена артистка України Оксана Стеценко (артист, провідний майстер сцени)

Баронова-Козино – заслужена артистка України Тетяна Грінік (артист, провідний майстер сцени)

Тертика – заслужений діяч мистецтв України Степан Пасічник (режисер-постановник)

Також відзначено тих, які ввелися майже одразу:

Лина – Олена Бабенко (артист вищої категорії)

Лина – Людмила Захарчук (артист вищої категорії)

Дядько Тарас – Валерій Брильов (артист, провідний майстер сцени)

Аренська, потім Мотрона Розторгуєва – Ірина Кобзар (артист вищої категорії)

За неперевершену підготовку реквізиту і бездоганну звукову підтримку вистави грамотою нагороджено начальника радіоцеху Марію Голубничу.

Нагородження відбулося після ювілейної вистави, що була показана глядачам. Останні крім чудових емоцій після перегляду отримали сюрприз – троянди від акторів. А на всіх виконавців після вистави чекав солодкий сюрприз від ХМВ НСТДУ – торт з фотографією перших виконавців, серед яких на світлині і Ігор Арнаутов, який грав роль Мини Мазайла 10 років.