У Харкові пройде Освітній мистецький фестиваль «Курбас. Технології»

У перший день зими ми підготували театральне свято. Саме першого грудня відкривається Освітній мистецький фестиваль «Курбас. Технології» і триватиме по 6 грудня включно! Він є поєднанням двох фестивалів:
— Відкритого фестивалю недержавних театрів «Курбалесія»,
— Театрального фреш-фестивалю «Я і Села Брук»,
що проводяться в пам’ять про видатну для Харкова та світу постать ‒ режисера-новатора, актора, публіциста, теоретика театру Леся Курбаса та збирають навколо себе активних театральних діячів і глядачів різного віку і вподобань.
Фестиваль враховує умови карантину під час пандемії COVID-19 та створений задля підтримки митців перформативних напрямів у підвищенні кваліфікації, створення особливих умов для розширення професійної комунікації з іншими містами та допомоги у адаптації до нових умов творчості. На Вас чекають сукупність культурно‒мистецьких, освітніх та театральних заходів, у рамках яких відбудуться лекції, семінари, засідання «круглих столів», показ вистав, концертів, обговорення представлених на Фестиваль театральних творів, що проводяться згідно з умовами карантинних вимог очно та в онлайні.

Слід зазначити, що засновниками Освітнього мистецького фестивалю «Курбас. Технології» є Харківське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України, Харківський Будинок актора ім. Леся Сердюка НСТДУ, ГО «Платформа Театральних Ініціатив», Харківська міська рада, Департамент культури Харківської міської ради. Партнери Фестивалю ‒ Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, On Air. Основні заходи Фестивалю відбуваються на базі Харківського Будинку актора ім. Леся Сердюка (вул. Манізера, 3), ОКЗ Харківського театру для дітей та юнацтва.

Перші події фесту — онлайн-лекції з театрального звуку і мистецтва прямих трансляцій. Для нас важливо, що обидві лекції ведуть партнери фестивалю, які разом з нами його створюють. Це важливий доказ доречності тем, що ми підіймаємо.
Завдання фестивалю — популяризація професійної освіти та підвищення якості знань і умінь в мистецькому колі. Бо досить вже творити на колінцях, коли поряд стільки талановитих і обізнаних. Завдяки сучасним технологіям майже весь світ поряд, лише руку протягни.

🕐 13:00 «Звук в театрі. Професійно» з Володимиром Вареніковим ось тут:

https://www.facebook.com/events/823618271825376

Його компанія

Stage Service

— надійний партнер, який досить впевнено диктує місцевому ринку правила гри і це дуже високий стандарт. Сам Володимир працював на всіх визначних майданчиках Харкова і не тільки: музичних і театральних. Серед колег вважається експертом, до якого треба звертатися за порадою і з яким дуже комфортно співпрацювати.

🕖19:00 «Мистецтво прямих трансляцій» з Анною Мудрою ось тут:

https://www.facebook.com/events/408719763615817
On-Air Stream

— яку представляє Анна, надає найякісніший сервіс цієї послуги в нашому регіоні. Через студію On-Air пройшла величезна кількість музичних колективів і найвідоміших, і менш визначних. Ще задовго до карантину їх стріми захопили увагу глядача.

Пряму трансляцію також можна дивитися на офіційні сторінці Харківського Будинку актора ім. Леся сердюка НСТДУ в ФБ. Тож, перший наш день обіцяє бути вагомим! Буріть усе, не забувайте ставити питання у коментарях до трансляції, будемо на них відповідати і збирати ваші запроси на нові теми.

ПРОГРАМА, ОСВІТНЯ ЧАСТИНА

1.12:

 • 13:00 – Володимир Вареніков «Звук в театрі.Професійно»
 • 19:00 – Анна Мудра «Мистецтво прямих трансляцій»

2.12

 • 13:00 – Вероніка Склярова «Нові технології та театр в період пандемії?»
 • 16:00 – Олександр Порядчиков «Побудова онлайн-продажів в театрі»

3.12

 • 11:00 – Олександр Чиж «Театральне світло. Можливості та дива» Майстер-клас
 • 15:00 – Олег Каданов «Як зберегти власне бачення в океані масової культури»

4.12

 • 12:00 – Ірина Гарець та Надія Миколаєнко «Постдокдраматичні технології»
 • 15:00 – Володимир Гориславець «Шлях режисера і суспільство»

5.12

 • 15:00 – Ольга Байбак «Професійні спілки. Імпульси та підтримка»
 • 17:00 – Анастасія Войтюк «Професійний інклюзивний театр у світі»

6.12

 • 12:00 – Круглий стіл «Театр і діти. Тенденції та згуртування»
 • 16:00 – Круглий стіл «Акторство. Освіта. Сучасність ЕТИКА/ЕСТЕТИКА»

 

ТРАНСЛЯЦІЇ ВИСТАВ

 

2.12 – «Осінь на Плутоні», реж. Сашко Брама, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

3.12 – «Вій.Докудрама», реж. Андрій Бакіров, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г Шевченка

5.12 :

– «На хвилі», реж. Юліта Ран, Полтавський академічний обласний театр ляльок

– «Burnings doors» 18+, реж. Микола Халєзін, Білоруський Вільний театр

 

НІЧ В ТЕАТРІ. 4.12 з 19:00 до 23:30

Музика та перфоманси

 • Bud’more Band
 • Busicama
 • Звукотворчий перформанс «Жінка»
 • Alexandra Malatskovskaya
 • Читку п’єси Фрідріха Дюрренматта «Двійник»
 • Олег Каданов
 • Agata Vilchyk group
 • Gulliver’s Thunder Machine

Слідкуйте за подальшою інформацією і долучайтеся до фесту!