Розпочато прийом заявок на Відкритий фестиваль недержавних театрів «Курбалесія-2018»

Незабаром Харків прийме XIII Відкритий фестиваль недержавних театрів «Курбалесія». Цьогоріч він триватиме п’ять днів, з 22 по 26 жовтня, і проходитиме на Основній і Малій сценах Харківського Будинку актора ім. Леся Сердюка, інших театральних майданчиках Харкова. 

Картинки по запросу лесь курбас харьков

«Курбалесія» — це стан душі театральної спільноти, яку об’єднало ім’я  і справа режисера-новатора, актора, публіциста, теоретика театру  Леся Курбаса. Назва фестивалю  недержавних театрів «Курбалесія» виникла у творчому театральному колі Харкова. І сьогодні це сприймається як знак неординарності, новаторства, талановитості і, навіть, зухвалості. В пам’ять про цю знакову не тільки для Харкова, але й для світу постать і проводиться Відкритий фестиваль недержавних театрів «Курбалесія». Постать Леся Курбаса знакова не тільки для Харкова, а й для України в цілому. З його діяльністю пов’язана історія майже всіх театрів Харкова. Заснований Курбасом «Березіль» (зараз – театр ім. Т. Г. Шевченка) переїхав в Харків 1926 року. Вихованцями Курбаса – Борисом Балабаном, Януарієм Бортником, Борисом Крижанівським – був заснований 1929 року Харківський театр музичної комедії. Учень Курбаса Володимир Скляренко впродовж багатьох років очолював Харківський театр для дітей та юнацтва, а згодом керував і Харківським театром опери та балету. Саме в «Березолі» було поставлено перше в Україні музичне ревю, тобто розроблявся жанр, що відіграв суттєву роль у становленні музичних театрів країни. В практиці Леся Курбаса були і експерименти в напрямі театру ляльок: він 1919 року поставив «Різдвяний вертеп», де поєднав стародавню народну культуру з модерновою театральною формою. Багато, хто з учнів Леся Курбаса – Мар’ян Крушельницький, Лесь Дубовик, Валентина Чистякова, Іван Мар’яненко,  Лесь Сердюк, Данило Антонович, Роман Черкашин – впродовж десятиліть викладали у Харківському театральному інституті, передаючи березільські традиції наступним поколінням. І таких відсилок до Леся Курбаса в театральній культурі сучасної  України безліч. Отже, його ім’я пов’язує різні театральні напрями та покоління.

Запрошуємо недержавні театри України взяти участь у

                                                            Відкритому фестивалі «Фестивалі-2018»!!!                                                                                                      

Засновниками Фестивалю є Харківське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України і Департамент культури Харківської міської ради.

У фестивалі можуть брати участь професійні актори театрів та концертних організацій, режисери, драматурги, сценографи, композитори та театрознавці, а також студенти спеціальних навчальних закладів культури і мистецтв. Запрошуються театральні колективи, у творчості яких сміливі сценічні пошуки та експерименти органічно сполучені з високим професіоналізмом, здатні представити еталонний рівень сучасного театру.    Колективи театрів і фахівці, запрошені оргкомітетом до участі в демонстраційній та конкурсній програмах, забезпечуються впродовж фестивалю житлом та харчуванням (обідами).

В рамках Фестивалю-лабораторії розгортаються паралельні програми – демонстраційна та лабораторна. Ці програми природно доповнюють одна одну та разом складають необхідну для досягнення мети фестивалю дійову структуру.

Участь у роботі фестивалю беруть практики та теоретики театру, філософи, психологи, соціологи, культурологи.

Всі колективи-учасники будуть нагороджені пам’ятними дипломами та призами з логотипом фестивалю.

Аби потрапити у шорт-лист Фестивалю просимо до 5 жовтня 2018 року надсилати заповнені заявки і відео ваших вистав на електронну адресу: harkivstd@ukr.net або за адресою: Харківський Будинок актора ім. Леся Сердюка, вул. Манізера,  3, індекс 61002.  При отриманні заявки після вказаного терміну театру може бути відмовлено в розгляді заявки. Всі надіслані матеріали будуть розглянуті творчою експертною комісією і з них обрано ті, що потраплять у програму Фестивалю «Курбалесія-2018».

 

Заявку на участь можна скачати за посиланням: http://mega.dp.ua/file?source=18091314143870660672