Названі імена лауреатів театральної премії «Людина театру» 2020-2021 років!

Добрі традиції порушувати не годиться.  Проте через виклики часу не все вдається зробити вчасно, як би ми не намагалися. Минулого року ми готувались до свята — Всесвітнього дня театру, але на заваді проведенню запланованих в його рамках Традиційної театральної Премї «Людина театру» і Капусника став всеукраїнський локдаун через COVID-19. Ми взяли на себе зобов’язання при нагоді виправити ситуацію. І зараз щасливі з того, що змогли! Змогли підтримати матеріально в складний для театрів час 26 театральних діячів з 13 осередків Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України, до якого входять Полтавська і Сумська області.

Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и в помещении)

22 березня 2021 року на Основній сцені Харківського Будинку актора ім. Леся Сердюка НСТДУ відбулось урочисте вручення Премії «Людина театру», цього разу дипломи і грошову винагороду отримали Лауреати за два роки: 2020 і 2021.  Засновники Премії – Харківське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України і Будинок актора ім. Леся Сердюка. Слід сказати, що володарів нагороди обирають первинні осередки ХМВ НСТДУ, керівники театрів,  вишів, висловлюючи свої переваги в голосуванні. Стати Лауреатом премії «Людина театру» можуть професійні театральні працівники: актори, режисери, драматурги, композитори, художники, монтувальники, звукорежисери, художники з освітлення, реквізитори, декоратори, бутафори, сценографи, гримери, костюмери, театральні касири, адміністратори, помічники режисера тощо.

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

На жаль, з нами теплого вечора не змогли бути представники Полтавщини, а все через вхід їхньої області до червоної карантинної зони. Неабияк порадували присутністю представники Сумщини, і це попри те, що їхній регіон за один день з помаранчевого кольору став також червоним. Для театралів Харківщини і дата 22 березня і сам місяць стали вкрай складним. Невиплата заробітної плати з лютого, прохання до обласної влади відреагувати і виправити ситуацію набула широкого розголосу в Україні, був проведений мітинг — перформанс театральних колективів під стінами ОДА саме 22 березня. Тож логічно, що про свій біль через акторський талант гостро, з гумором цього вечора говорили зі сцени Харківського Будинку актора на традиційному Капуснику. Цього року свою майстерність і неординарність показали колективи Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка/Схід-OPERA,  Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва, Харківського академічного театру музичної комедії, Харківського театру для дітей та юнацтва, театру «SaXaLin UA» та Малого театру маріонеток.

Так співпало, що у ведучого вечора — голови Правління Хакрівського міжобласного відділення НСТДУ, директора Будинку актора ім. Леся Сердюка НСТДУ, заслуженого артиста України Ігоря Арнаутова 22 березня був День народження. Несподівані і приємні подарунки від гостей прикрасили вечір, було сказано багато теплих приємних слів!

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)
Свято театру відбулось, хоча і з присмаком тривоги за майбутнє. Дякуємо всім за майстерність, жагу творити! З радістю повідомляємо, що почесне звання «Людина театру» отримали наступні театральні діячі, у кожного з яких свій внесок у театральну справу:

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний  театр ім. М. В. Гоголя   

2020 рік. Головний художник Кліменченко Ірина Георгіївна. Є художником-постановником багатьох вистав театру, її робота відзначена на багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалях. Серед творчого доробку: створення декорацій до вистав: Ханума, Остання любов Гетьмана, Кайдашева сім’я, Опера жебраків, Майстер і Маргарита, Украдене щастя, тощо.

2021 рік. Заслужений артист України, провідний актор Олександр Віталійович Любченко. Служінню театру актор віддав більше тридцяти років. Широкому загалу відомі і його режисерські роботи.

Полтавський академічний обласний театр ляльок

2020 рік. Заслужений художник України, художник-постановник Безуля Василь Іванович. Добре відчуває специфіку театру ляльок, оформив понад 80-т вистав. Його ляльок визнано кращими на багатьох фестивалях.

2021 рік. Артист-провідний майстер сцени Щокіна Валентина Олександрівна. Артистка в театрі з 1974 року. Різнопланова, відповідальна, талановита, стоврила багато яскравих головних ролей.

КЗК Сумської обласної ради – Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна

2020 рік. Заслужена артистка України, артистка-вокалістка Нерянова Наталія Володимирівна. Людина високої моралі,  користується великим авторитетом творчого колективу,  із задоволенням працює з молоддю, передаючи їй свій великий досвід. Зробила значний внесок у розвиток і збагачення традицій театрального мистецтва.

2021 рік. Артист драми Назаренко Володимир Федотович. В театрі з юних років. Спочатку на посаді артиста балету, працював як Бог, зараз з небагатьох драматичних акторів, ролі якого як актори так і глядачі приймають досить активно. Порядна людина, чудовий батько все своє життя присвятив одному театру – театру ім. М.С.Щепкіна.

Возможно, это изображение (1 человек)

Сумський обласний театр для дітей та юнацтва

2020 рік. Заслужений артист України, артист вищої категорії Стрельченко Михайло Павлович. Досконало володіє професією актора — лялькаря та драматичного актора. Має чудові музичні здібності,  хороші вокальні та пластичні дані, постійно працює над вдосконаленням своєї акторської майстерності. Поле творчої діяльності різноманітне, — він не лише високопрофесійний актор, а й режисер. Михайло Павлович запровадив в театрі систему нагородження «Маска». Подібні заходи неабияк зміцнюють колектив та забезпечують позитивний морально-психологічний клімат серед працівників театру.

 2021 рік. Керівник літературно-драматургічної частини Свелеба Тетяна Іванівна.  Запровадила театральний захід – інтерактивну екскурс – гру «Пізнай театральний світ», яку проводить з юними глядачами кожну останню неділю місяця. Свелеба Тетяна, як журналіст щотижневика «Ваш шанс» разом з Управлінням культури Сумської облдержадміністрації є засновником обласного театрального проекту «Сумська Мельпомена». Тетяна Іванівна має творчі надбання. Як драматург створила п’єсу про правила поведінки в зонах з різним рівнем епіднебезпеки «Головне – здоровим бути», за якою у театрі поставлена вистава. Також Тетяною Свелебою створені професійні авторські переклади та авторські пісні до багатьох вистав.

Возможно, это изображение (2 человека)

ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В.Лисенка»/Схід-OPERA

2020 рік. Їх можна порівняти хіба що з метеликами. Адже в деяких балетних партіях танцівниці ніби і справді пурхають над сценою. Всі балетні артисти при виборі професії чудово усвідомлюють: потрібно багато працювати, а овацій у відповідь всього п’ять хвилин — після вдалого виступу. І знову … працювати і ще раз працювати, в танцювальній залі, біля верстата, звичайно. В Харкові живе і працює унікальна талановита успішна балерина. Її ми запрошуємо на сцену  для отримання звання лауреата Премії «Людина театру». І це заслужена артистка України, артистка балету, провідний майстер сцени, художній керівник цеху Балет Васильєва (Радієвська) Антоніна Анатоліївна!

2021 рік. Помічник генерального директора  по роботі з глядачем Баніна Тетяна Борисівна. Серед основних досягнень — щоденна робота з глядачем надала позитивний результат – продаж квитків на театральні вистави за кілька останніх років зросли на 60 відсотків.  Всі проведені заходи дали можливість підняти доходи театру, більш ніж у два рази зросла кількість відвідувачів вистав театру, а доходи від продажу квитків на власні заходи колективу збільшилися майже у п’ять разів.

ОКЗ «Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка»

2020 рік. Артист першої категорії Святаш Владлена Владиславівна. Висунуто на Премію «Людина театру» «за плідну творчу працю протягом сезону 2019-2020 років та активну громадську позицію»

2021 рік.  Артист першої категорії  Островська Інна Володимирівна. Підтримано кандидатуру «за численні творчі здобутки і високий професіоналізм».

КЗ «Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна»

2020 рік. Завідувач трупи та артистка Давидяк Людмила Анатоліївна. За високий професійний рівень, значний особистий внесок у розвиток театру та віддане служіння пушкінській сцені впродовж 53 років.

2021 рік. Начальник гримерної дільниці Денисенко Інна Михайлівна. За відданість професії і театральній справі, високий професійний рівень у створенні образів до вистав, віддане та плідне служіння пушкінській сцені впродовж 50 років.

ОКП «Харківський державний академічний театр ляльок ім. В. А. Афанасьєва»

2020 рік. Народний артист України, артист-ляльковод, провідний майстер сцени Рубинський Олексій Юрійович. За відданість професії, театральній справі, за натхненну плідну працю, за віддане служіння театру впродовж тривалого часу, за унікальні дослідження з історії Харківського театру ляльок.

2021 рік. Директор Решетняк Володимир Вікторович. За натхненну плідну працю, за віддане служіння театру на посаді директора, за підтримку Харківського театру ляльок на високому художньо-професійному рівні.

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

ОКЗ «Харківський академічний театр музичної комедії»

2020рік. Заслужений артист України, артист-вокаліст, провідний майстер сцени Побережець Віктор Олексійович. За багаторічну, самовіддану працю, талановите створення художніх образів, любов до рідного театру.

2021 рік. Заслужена артистка України, артистка-вокалістка, провідний майстер сцени, режисер Подорлова Валентина Федорівна.  За багаторічну, самовіддану працю, талановите створення художніх образів, уважне ставлення до молодих акторів, яскраві професійні постанови вистав, любов до рідного театру.

ОКЗ «Харківський театр для дітей та юнацтва»

2020 рік. Помічник головного режисера Подорожко Людмила Пилипівна. За 47 років роботи в театрі зарекомендувала себе як високопрофесійний знавець своєї справи. Працелюбна, сумлінна, відповідальна, уважна до театральної справи.

2021 рік. Провідний майстер сцени Місюкевич Галина Федорівна. Впродовж більше 17 років веде активну громадську роботу, як голова профспілкового комітету театру бере активну участь у творчому житті театру. Її акторській вдачі притаманні неповторний сценічний шарм та виразний темперамент, рухливість та живість образу, актриса  має неабиякі музичні та пластичні дані. За час роботи було зіграно багато різнопланових ролей в класичному та дитячому репертуарі.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и в помещении)

Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського

2020 рік. Старший викладач кафедри театрознавства театрального факультету Лобанова Інга Вячеславівна. Учасник регіональних, всеукраїнських та міжнародних науково-методичних і науково-теоретичних конференцій. Член оргкомітетів, журі міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Член НСЖУ (з 2001). Член НСТДУ (з 2006), секція критики, член правління ХМО НСТДУ (з 2007), керівник Харківської організації «UNIMA» (з 2017). Лауреат регіональних та всеукраїнських журналістських конкурсів, Муніципальної премії в галузі журналістики. З 2015 до 2017 – видавець та головний редактор всеукраїнського мистецького журналу «АРТерія». З 2016 – зав.літ.-драм.частиною ХДАТЛ ім. В.А. Афанасьєва. З серпня 2020 – керівник літературно-драматургічної частини ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка».

2021 рік. Завідувач кафедри театрознавства  театрального факультету, заслужений працівник культури України, доцент Ботунова Галина Яківна. Відомий театрознавець, педагог, досвідчений керівник і організатор в галузі театральної справи і вищої мистецької освіти. За її активної участі спеціальність «театральне мистецтво» було акредитовано за ІV рівнем, розроблено і запроваджено у навчальний процес науково-методичне забезпечення спеціальності, розгорнуто міжнародну діяльність. Плідно працює Галина Яківна як науковець, зосередивши свої зусилля в основному на дослідженні маловивчених сторінок театральної культури і освіти Харкова. В її науковому доробку понад 40 статей, опублікованих в авторитетних наукових виданнях, вона ініціатор і незмінний учасник щорічних міжнародних і Всеукраїнських конференцій і симпозіумів.

Возможно, это изображение (2 человека и люди стоят)

 Харківська державна академія культури

2020 рік. Лауреат міжнародних театральних фестивалів, старший викладач кафедри режисури Островська Марина Василівна. Отримує Премію «Людина театру» за творчі досягнення 2019-2020 років. Зокрема, за діяльність помічника режисера всеукраїнської акції НУШ – встановлення Національного рекорду України «Хороша людина. Зрощуємо в Україні», за сценарій, режисерську роботу в постановці ювілейного концерту до 90-річчя від дня заснування ХДАК.

2021 рік. Художній керівник та головний режисер «Eastfire show», кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри режисури Лачко Ольга Юріївна. Премія за творчі досягнення 2019-2020 років: автор та головний режисер театралізованої циркової вистави «White night»; автор та головний режисер театралізованого шоу «Great Cinema Show»; головний режисер DYTIATKO INTERNATIONAL CHILDREN’S MEDIA FESTIVAL; автор та головний режисер театралізованої циркової вистави «Магічне світло» в рамках Міжнародної виставки гігантських ліхтарів; автор та ведучий майстер-класів з режисури вуличного театру.

Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и в помещении)

Харківський міський осередок

2020 рік. Художній керівник,   режисер Харківської обласної громадської організації Творчого об’єднання «Театр 19» Ладенко Ігор Львович. За 20 років поставив 15 вистав у «Театрі 19», чотири з яких уже зійшли з репертуару. Зараз у репертуарі театру одинадцять вистав, деякі користуються незмінним успіхом у глядачів понад 16 років. Завдяки цілеспрямованості, енергійності, а так само нетривіальному смаку в постановках Ігоря Львовича театр став одним з найвідоміших недержавних театрів в Україні, обходячись без вкладень меценатів та спонсорів. «Театр 19» є лауреатом численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, представляючи Україну і місто на гідному рівні. Вистава «Хулія славлю!» у постановці Ладенко І.Л. була включена в число 100 вистав які представляють «Антологію українського театру ХХ століття» (праця була здійснена Національною академією мистецтв України у 2012 році). З 2021 року працює викладачем режисури в Харківському університеті мистецтв                               ім. І.П.Котляревського.

2021 рік. Художній керівник, актор театру «SaXaLin UA» Сафонов Євген Ігорович. Не зважаючи на виклики часу,  одним з перших недержавних театрів випустив у липні 2020 року прем’єру «ЖеЗеЛе». Євген займається театром, де задіює велику кількість акторів – поважного віку і молоді – що відрізняє театр під його керівництвом від багатьох інших недержавних театрів. На сцену в деяких виставах виходять 17 акторів. Цим похвалитися можуть хіба що державні театри!

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (3 человека, люди сидят и в помещении)

Возможно, это изображение (5 человек, люди стоят, цветок и в помещении)

Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)

Возможно, это изображение (19 человек, люди стоят, люди сидят и в помещении)