Добрі справи лікують душі! Триває співпраця театру “Контур” з Всеукраїнським благодійним фондом «Деполь Україна»

Висловлюємо щиру вдячність члену НСТДУ, художньому керівнику експериментального театру «Контур» Вікторії Счастливій за активну громадянську позицію, готовність допомогти та наближення театру до людей, які опинилися в скрутних умовах.

Вікторія Счастлива – харків’янка, яка належить до кола тих небайдужих осіб, які роблять усе необхідне, щоб зацікавити підлітків та молодь життям театру як виду мистецтва, передаючи їм свої знання та навички. Вікторія Анатоліївна не залишилася осторонь і зараз активно співпрацює з представниками філії Всеукраїнського благодійного фонду «Деполь Україна» в місті Харків Ніною Савіновою і Андрієм Калініним, за підтримки та ініціативи яких робиться багато добрих справ, в тому числі щодо популяризації театрального мистецтва серед різних верств населення. Так 14 вересня для неповнолітніх суб’єктів пробації в приміщенні Сектору ювенальної пробації м. Харків художнім керівником театру «Контур» Вікторією Счастливою був проведений майстер-клас акторської майстерності. Під час заняття неповнолітні ознайомились з азами акторської майстерності, дізналися про різні вправи, які актори використовують, щоб бути впевненими в собі та вміти себе подати на сцені.

«Я взагалі люблю дивитись на людей. Запам’ятовувати манери поведінки, жести, міміку і після цього це використовую вже на сцені. Ви можете так само кожен день спостерігати, аналізувати та намагатись повторити все те, що побачили перед дзеркалом. Тим самим, відчуваючи себе актором великого театру», – звернулася до підлітків Вікторія Счастлива.

«Театр просто необхідний людям, в першу чергу, для духовного розвитку. Людям завжди потрібне дзеркало, щоб побачити якісь недоліки і щоб надалі їх виправляти. Саме таким дзеркалом є театр, бо театр –  соціокультурний інститут і він виконує ряд важливих функцій. Театр приносить людям радість, розважає, допомагає відчувати деяку спільність з людьми і, звичайно ж, нагадує людині, хто вона є насправді», – пібила підсумки зустрічі фахівець Сектору ювенальної пробації м. Харків Оксана Коцан.

На цьому Счастлива не зупиняється. Вже другого грудня поточного року за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду “Деполь Україна” Вікторія разом з акторами театру “Контур”, художнім керівником та режисером якого вона є,  виїжджали до Качанівської виправної колонії 54, де відбувають строк засуджені жінки. Саме тому повезли  суто жіночу виставу “Три хвилини тиші”. Це роздум про жіночність, видносини з чоловіками, дітьми, місто жінки в суспільстві та ії хвилювання. А наприкінці – розуміння, що людині іноді достатньо трьох хвилин аби побути на самоті і зрозуміти – як важлива іноді тиша внутрішня. Без метушні. Акторки намагалися достукатися  до сердець жінок і дівчат, які опинилися за гратами, аби вони відчули суть цієї вистави. І це вдалося, бо хтось тихесенько сидів і витирав сльози, хтось дивився здивовано, немов почув щось нове для себе.

За словами Вікторії Анатоліївни, актрисам було не важко, скоріше навпаки, бо перед ними знаходилась вдячна аудіторія, яка гарячими оплесками зустріла фінал вистави. Для режисера “надзавдання” за Станіславським було здійснене!

Ця поіздка не остання, театр «Контур» обов’язково продовжить відвідувати місця, де людям потрібна допомога, потрібне слово, потрібно відчувати, що суспільство підтримує їх. Попереду ще багато таких місць та багато вистав, серед яких обов’язково комедії, що покликані створювати настрій для людей, які знаходяться далеко від рідних та близьких і не мають можливостей приходити на вистави до театрів.

Вікторія Счастлива поділилася, що щаслива від того, що може приносити користь людям та висловила, в свою чергу, подяку за підтримку Харківському Будинку актора, Національній спілці театральних діячів України, членом якої є Вікторія Счастлива, та Благодійному фонду “Деполь Україна”, який організував поїздки та дотримався всіх умов для комфорту акторів.