А до нас прийшов Святий Миколай!

На всіх, хто завітав 19 грудня 2018 року, у день Святого Миколая, на вистави до Будинку актора,  чекав передноворічний сюрприз. Що саме!? Всіх глядачів вітав цього дня улюбленець дітей і дорослих дідусь  Миколай. Він той, хто “на всякий час помагай” – так співають у пісні. І, як виявляється, це не просто рима у куплеті, у цих словах – сам Миколай, який за своє життя став символом милосердя та жертовної любові. На відміну від більшості святих, яких впізнаємо за повір’ями чи легендами, цей був історичною постаттю.

Чи писали ви йому листа і що саме попросили цього року? Та й чи впевнені, що заслужили подарунки? Всі, хто не знайшов нічого у себе під подушкою вранці, отримали  гарний настрій і теплі слова в Будинку актора ввечері!

Найбільше цього свята зазвичай чекає українська дітвора. У своїй уяві хлопчики та дівчатка, здебільшого, малюють таку картину: сивобородий чоловік із величезним мішком, в якому безліч подарунків, спускається з небес і у супроводі своїх помічників – ангелика та чортика, непомітно підкладає під подушку коробки з дарунками або різочки. Те чи інше він кладе тоді, коли, начебто, одержує вказівку від янгола, який переконує, що впродовж року дитина була слухняна, чи від чортика, який згадує, що малеча зробила не так.

Проте у давнину свята на Миколая чекали і дорослі. Традиційно у цей день вони сходилися варити пиво та веселилися. А після гулянь запрягали в сани найкращих коней і каталися навколо села. Мовляв, так хотіли знати, наскільки слизький сніг випав цього року. На звичай триденних святок натрапляємо на Харківщині. Там у цей час варили кутю та узвар, щоб у наступному році щедро вродили жито і плоди.

Під покров Миколая потрапляють не лише дітлахи, які у ніч на 19 грудня терпляче чекають від святого дарунків. Угодник Бога ділиться своєю опікою також зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та моряками. До слова, останні часто беруть образ чудотворця з собою на риболовлю. У народі ще кажуть, що святий Миколай береже людей і від стихійного лиха, особливо на воді. Знову згадуємо рядки найпопулярнішої пісні про нього: “…хто спішить у твої двори, того ти на землі й морі все хорониш від напасти”. Звертатися до Миколая у молитвах можуть і ті, хто перебуває у скруті, а також заміжні жінки, які просять чудотворця про спокійне сімейне життя.

Усіляких гараздів побажав глядачам Будинку актора святий Миколай (Сергій Городецький), а допомогли створити святковий настрій ансамбль “Веселка” дитячої школи мистецтв №4 ім. М. Д. Леонтовича під керівництвом Ольги Воропаєвої. Організаторами дивовижного маленького свята стала Платформа театральних ініціатив – ПТІцентр. Вдячні за позитив і добро!